...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Nebankový úver - podrobnosti a porovnanie

Nebankové pôžičky sú alternatívou bankových úverov. Hlavným rozdielom je fakt, že nebankové úvery sú poskytované súkromnými spoločnosťami resp. súkromnými osobami. Medzi nesporné výhody takýchto produktov patrí rýchlosť ich vybavenia, vďaka ktorej môžu byť financie na účet klienta pripísané už o niekoľko hodín od podpisu zmluvy. Množstvo spoločností ponúka možnosť požičať si peniaze online či cez sms správu, čím klientovi odpadá nutnosť návštevy pobočky, ale niekedy nie sú takéto pôžičky tak výhodné.

Pôžičku si teda vybaví rýchlo a v pohodlí domova. Nebankové spoločnosti sa v súčasnej dobe snažia poskytovať klientom aj odborné poradenstvo a služby. Pri nebankových spoločnostiach ale existujú tiež rozdiely v ponuke úverov, niektoré sa napríklad snažia priblížiť podmienkami bankám, iné sa zameriavajú na rýchle pôžičky. Nebanková pôžička a nebankový úver sú ale čoraz obľúbenejšie a je lepšie sa zameriavať na tie overené.

Tip: Vyskúšajte overenú nebankovú pôžičku, bez rizika podvodu

  • jednoduché vybavenie
  • peniaze na účet do 24h od schválenia
  • dostupná pôžička
  • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Nezáväzná žiadosť 15 klientov už dnes požiadalo

Porovnanie pôžičiek a všetkých nebankových úverov

Poskytovateľ Výška pôžičky Pre nezamestnaných Pre ženy na materskej Bez kontroly registra Splátky od Požiadať
Home Credit 400 - 7000 € nie nie nie (mesačne) od  € Požiadať
Pôžčkomat 50 - 1500 € nie nie ano (denne) od  € Požiadať
Profi Credit 300 - 6000 € nie nie nie (mesačne) od  € Požiadať

Home Credit

Home Credit Rýchla pôžička od Home Credit umožňuje klientovi získať finančný obnos v hodnote od 400 € do 7000 €. Doba splácania sa odvíja od výšky úveru, pohybuje sa v rozmedzí od 12. do 84. mesiacov. Pôžička od Home Credit je určená fyzickým osobám vo veku od 18 do 65 so stálym príjmom (príjem zo zamestnania, z podnikania, dôchodok), pôžička sa neposkytuje študentom, ktorých príjem pochádza z brigád, ani mamičkám na rodičovskej dovolenke. Za vybavenie tohto bezúčelového úveru klient neplatí žiaden poplatok, potrebné je však predložiť 2 doklady totožnosti. Ručiteľ nie je potrebný. 

Medzi doplnkové služby spoločnosti patrí poistenie výdavkov k pôžičke, ktoré príde vhod v prípade straty zamestnania či ukončenia podnikania, dlhodobej práceneschopnosti, rovnako však i v prípade trvalej invalidity alebo smrti.

Existuje však i možnosť zmeny výšky a počtu splátok. Dôležité je uhradiť včas 4 mesačné splátky a splniť niekoľko podmienok. Táto služba je dostupná iba klientom, ktorý si v zmluve dohodli takúto možnosť vopred, na telefónnom čísle 0850 11 11 18.

Treťou službou je možnosť odloženia splátky. V prípade, ak má klient v zmluve o pôžičke dohodnutú aj takúto službu, je nutné aby splnil niekoľko podmienok a po riadnom splatení 12. mesačných splátok mu vzniká nárok na odloženie jednej splátky. Svoj nárok smie uplatniť po zaplatení 6. mesačnej splátky v danom období.

Chcete získať výhodnú pôžičku od Home Credit rýchlo a jednoducho?

Získať pôžičku

Profi Credit

Profi Credit Zamestnanecký úver od Profi Credit je určený trom kategóriam obyvateľstva:

  • zamestnanci so stálym príjmom (aj pre pracujúcich v Maďarsku, Rakúsku, Nemecku či Česku)
  • dôchodcovia s výsluhovým/starobným/invalidným/vdovským/sirotským dôchodkom

Hodnota úveru, ktorý vybavíte bez akýchkoľvek poplatkov, sa môže pohybovať od 300 € do 6000 €. Splátky je možné rozložiť na 12 až 60 mesiacov. Pôžička je bezúčelová a je primárne určená na preklenutie nečakaných životných situácií (nákup elektroniky, vyplatenie nedoplatkov a pod.)

Spoločnou podmienkou pre získanie nebankovej pôžičky od Profi Credit je vek od 18 do 67 rokov a pravidelný zdokladovateľný príjem (potvrdenie zamestnávateľa, výmer dôchodku). Okrem toho je nutné spoločnosti predložiť občiansky preukaz, doklad o bankovom účte a dokumenty, preukazujúce ostatné zdroje príjmu. O pôžičky možno požiadať online alebo telefonicky a následne bude klient kontaktovaný pracovníkmi spoločnosti Profi Credit.

Pre podnikateľov ponúka spoločnosť Profi Credit 4 typy úverov - Biznis Odmena, Biznis Odmena+, Biznis Premium a Biznis Domov.

Tip na overenú pôžičku od Profi Credit

Získať pôžičku

 

Pôžičkomat

Pôžčkomat Vďaka webu Pôžičkomat.sk, prevádzkovaného spoločnosťou Friendly Finance Slovakia s.r.o., môžete získať pôžičku vo výške 50 € až 500 €. Splatnosť tejto nebankovej pôžičky sa pohybuje od 7 do 31 dní. Ak sa v budúcnosti klient rozhodne vybaviť si v tejto spoločnosti pôžičku opäť, môže využiť vernostný program a získať až 1500 €. Po tom, čo sa stanete stálym zákazníkom, schváli systém žiadosť o pôžičku automaticky.

Veľkou výhodou, ktorú Pôžičkomat ponúka, je kompletné vybavenie žiadosti online. Klient sa teda zaregistruje, vyplní potrebné údaje, nastaví si výšku pôžičky a dĺžku splácania. Toto všetko stihne za 10 minút, čiže takmer ihneď. Po schválení žiadosti a podpísaní zmluvnej dokumentácie sú klientovi peniaze okamžite odoslané na účet, klient obdrží info mail o tejto skutočnosti.

Tento druh pôžičky oceníte najmä pár dní pred výplatou, alebo ak ste výsluhový dôchodca. Nie je totiž potrebné dokladovať účel využitia peňazí ani zabezpečiť ručiteľa či ručiť majetkom. Výšku poplatkov a úrokov systém vyráta automaticky, spoločnosť garantuje nezvyšovanie splátok i to, že nevzniknú žiadne dodatočné poplatky. Výhodou je i možnosť predĺženia doby splácania, táto možnosť je však spoplatnená.

Na získanie nebankovej pôžičky od Pôžičkomat.sk musíte byť občanom SR, musíte mať viac ako 18 rokov, nesmiete meškať so splátkou iného úveru od inej finančnej inštitúcie a zároveň musíte súhlasiť s podmienkami Rámcovej zmluvy.

 

Chcete získať rýchlu SMS pôžičku do 350 € na čokoľvek rýchlo a jednoducho?

Získať pôžičku

CFH - VÚB 

Consumer Finance Holding a.s., je od 1.1.2018 súčasťou Všeobecnej úverovej banky. Je lídrom na trhu nebankových pôžičiek, prostredníctvom divízie Quatro zastrešuje nakupovanie na splátky a financovanie prostredníctvom kreditných kariet, kúpu auta možno financovať prostredníctvom QuatroCar, pôžičky a financovanie kúpy nehnuteľností vybavíte cez Quatro pôžičky. 

Klient si tak môže vybrať zo širokého portfólia produktov, ktoré sú v ponuke.

Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Na čo si dávať pozor pri pôžičkách Pridané 11.05.2015 Na čo si dávať pozor pri pôžičkách

Ponuka inzerátov s pôžičkami a úvermi je naozaj veľmi široká a tak je niekedy problém v tom, aby sa záujemca o finančné prostriedky vyznal v tom, kto mu čo ponúka a za akých podmienok. Veľak…

Čo možno neviete o úverovom registri a ako Vám môže z(ne)príjemniť život Pridané 24.05.2015 Čo možno neviete o úverovom registri a ako Vám môže z(ne)príjemniť život

Keď hľadá človek úver a je jedno či v banke alebo v nebankovke, vo väčšine prípadov si ho budúci poskytovateľ pôžičky preverí. Zistí si o ňom napríklad výšku jeho mesačného príjmu, zistí si …

Ako vyhlásiť osobný bankrot Pridané 16.06.2015 Ako vyhlásiť osobný bankrot

Ak Vám už prerastajú dlhy cez hlavu, jednou z možností, ako sa ich zbaviť, je osobný bankrot. Táto možnosť ale znamená zdĺhavú procedúru, ktorú nepodstúpi asi každý.

Dovolenka na splátky? Zvážte, či sa to oplatí Pridané 05.07.2015 Dovolenka na splátky? Zvážte, či sa to oplatí

Je tu čas dovoleniek a aj exotické horúčavy priam lákajú nesedieť len doma, ale ísť niekam von. Podľa posledných prieskumov však väčšina Slovákov strávi nadchádzajúcu sezónu bez dovolenky a …

Na týchto 7 vecí by ste si pôžičku brať určite nemali Pridané 12.07.2015 Na týchto 7 vecí by ste si pôžičku brať určite nemali

Vďaka rekordne nízkym úrokom na hypotékach aj spotrebných úveroch je dnes ponuka a zároveň dopyt po úveroch doslova obrovský a láme všetky predošlé čísla. Niekedy je ale lepšie dvakrát merať…

Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu Pridané 27.07.2015 Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu

Podľa aktuálnych pravidiel nie je možné poskytovať pôžičku pre nezamestnaných. Pre poskytnutie pôžičky je potrebné dokladovať príjem za posledné 3 mesiace. Príjem môže byť zo zamestnania, po…

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Nebankové pôžičky

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Nebankové pôžičky na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Nebankové pôžičky

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Nebankové pôžičky

Pridané 02.08.2013 , aktualizované 26.07.2018