...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie pôžičiek na splatenie úverov

Vyplatenie dlhov jednou pôžičkou je veľmi výhodné, väčšinou sa získa či už menšiu mesačnú splátku alebo nahradíte viacero nevýhodných pôžičiek jednou, ktorá bude mať lepší úrok. Takéto pôžičky na vyplatenie dlhov sú k dispozícii v bankách aj v nebankových subjektoch a záleží od konkrétnej situácie, ktorý typ komu viac vyhovuje. To samozrejme ale záleží aj od bonity klienta, od záznamu v úverovom registri a tiež momentálna platobná schopnosť. Prirodzene, najlepšie podmienky dá banka s novým úverom, ale nie vždy to ide. Niektoré banky aj nebankovky majú na splatenie dlhov a pôžičiek vyčlené špeciálne refinančné úvery, ktoré maj obvykle podobné parametre ako spotrebné úvery, ale výhodnejšie úročenie. Na prefinancovanie sa ako pôžička na splatenie dlhov niekedy dá použiť aj hypoúver. Veľmi výhodné je splatenie úverov jedným úverom a na tento účel slúži najlepšie spotrebný alebo hypotekárny úver na splatenie úverov.

Chcete spojiť viac nevýhodných úverov a splácať len jeden? Tu je riešenie:

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 30 000 € Vyplniť žiadosť 8 klientov už dnes požiadalo

Podmienky získania

 • vek od 18 - 65 rokov
 • trvalý pobyt na území SR
 • trvalý príjem
 • pôvodnú hypotéku, ktorá je pred ukončením doby fixácie

Postup vybavenia

 • doklady totožnosti
 • znalecký posudok na založenú nehnuteľnosť
 • podklady k pôvodnému úveru
 • doklad o príjme (výpisy z účtu alebo výplatné pásky)
 • doklad od zamestnávateľa

Výhody a nevýhody

Výhody

 • získanie výhodnejšieho úveru s lepším úrokom
 • možnosť získania aj vyššej sumy ako je zostatok dlžoby
 • možnosť zníženia splátok 

Nevýhody

 • strata benefitov pôvodného úveru
 • poplatky spojené s novým znaleckým posudkom

V prípade záujmu o konsolidáciu štandardným bezúčelovým úverom, sa môže staťž ze banka zamietne poskytnutie úveru, pretože po zohľadnení súčasných splátok nebude mať klient dostatočnú platobnú schopnosť na splácanie nového dlhu. Schválenie konsolidačného úveru je istejšie, pretože banka pri jeho schvaľovaní neberie už existujúce dlhy do úvahy, keďže počíta s ich splatením vybavovaným ako konsolidačný úver. Úver a pôžička na vyplatenie dlhov môžu mať však rozličné podoby podľa konkrétneho poskytovateľa.

Overení poskytovatelia

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa Jedným z ponúkaných konsolidačných úverov je Spotrebný úver na Čokoľvek od Slovenskej sporiteľne. Úver je určený ľuďom vo veku od 18 do 65 rokov. Minimálna výška úveru je 700 €. Do sumy 20 000 € ho je možné získať aj bez ručiteľa a bianko zmenky. Doba splácania od 1 až do 10 rokov.

VÚB

VUB bankaVÚB banka vymení staré pôžičky za Flexipôžičku. Výhodou je bezpoplatné poskytnutie pôžičky. Vďaka voliteľným službám je možné znížiť úrokovú sadzbu a možnosť navýšiť úver až do celkovej výšky 25 000 € napriek tomu, že pôvodné dlhy sú nižšie. 

ČSOB

ČSOBČSOB banka poskytuje hypotekárny úver na splatenie pôvodných dlhov z iných bánk a nebankových subjektov, sporiteľní a leasingových spoločností. Poskytuje zvhodnenú úrokovú sadzbu, možnosť výberu fixácie 3, 5, 10 a viac rokov. Ponúka tiež úver bez znaleckého posudku, mimoriadne splátky sú bezpoplatne.

Prima Banka

Prima bankaPrima Banka poskytuje pri 3 ročnej fixácii úrok 3,4 % pre každého. Poskytnutie úveru je bezpoplatne pri splácaní z osobného účtu vedeného v prima banke. Výhodou je, že nie je potrebné dokladovať príjem a nepožadujú znalecký posudok.

Zuno

ZUNOZuno banka poskytuje výhodnejší úrok oproti starším úrokom. Zriadenie úveru je bezpoplatne, poskytujú poistenie možnosť zobrať si aj väčšiu sumu ako je celková suma za predchádzajúce pôžičky. 

Cetelem

CetelemCetelem poskytuje úver na splatenie pôžičiek až do výšky 34 000 €. Vybavenie je bez poplatkov a možnosť splácať úver je až na 120 mesiacov. Minimálny úrok pôžičky na splatenie úveru je 8,39 % ročne a jeho maximálna výška nepresiahne 18,79% ročne. Úrok ostane fixný počas celej doby splatnosti. 

Porovnanie úverov

Banka Pôžička Úrok Výška úveru Splatnosť Požiadať
Slovenská sporiteľňa Spotrebný úver na čokoľvek  -  700 € - 20 000 € 1 - 10 rokov Detail
VÚB banka Flexipôžička  -  do 25 000 €  -  Detail
Prima banka Pôžička  -  1 000 € - 15 000 € 2 - 10 rokov Detail
ČSOB Hypotekárny úver 4,99 % do 25 000 € do 32 rokov Detail
ZUNO Pôžička 6,9 % 500 € - 20 000 €  -  Detail
Cetelem Pôžička na čokoľvek 8,39 % 2 000 € - 25 000 €  do 84 mes.  Požiadať

Náš TIP: Vyplňte si novú výhodnú pôžičku, alebo spojte staré, nevýhodné

Nová Výhodná alebo Spojiť Nevýhodné

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Pôžička na splatenie úverov

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Pôžička na splatenie úverov na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Pôžička na splatenie úverov

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Pôžička na splatenie úverov

Pridané 05.08.2013