...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie úverov bez dokladovania príjmu

Pôžička bez dokladovania príjmu nie je možná. Banky a nebankové spoločnosti majú zákonnú povinnosť overovať schopnosť klienta splácať úver.

Druhou možnosťou je požičať si bez dokladovania príjmu v prípade, ak žiadateľ ale trvalý príjem má a banka či nebankovka si ho overia inou formou. Vtedy môže získať aj klasické pôžičky. Vo väčšine prípadov ale úvery bez dokladovania príjmu a jeho iného zisťovania ponúkajú len nelicencovaný a nedôverihodný veritelia.

Nechcete papierovačky a potrebujete rýchlu overenú pôžičku?

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Vyplniť žiadosť 21 klientov už dnes požiadalo

Finančné produkty tohoto typu sú synonymami s produktami pôžičky bez potvrdenia o príjme, bez potvrdení, bez príjmu a pod. Väčšina záujemcov dáva prednosť menším obnosom a preferuje rýchlosť a vybavenie prostredníctvom internetu. Online rýchla pôžička bez dokladovania príjmu je preto v tejto súvislosti hlavným bodom záujmu.

V prípade, že je záujem o hypotekárny úver, hypotéku bez dokladovania príjmu, klienti si musia dať pozor. Aj v prípade hypotéky musia banky overovať bonitu klienta a navyše klient musí ručiť nehnuteľnosťou. Je nutné zistiť si nielen všeobecné informácie ale aj iné poplatky a sankcie, ktoré môže mať takáto pôžička bez príjmu. Niekedy sa tieto pôžičky hľadajú aj v gramaticky nesprávnom tvare ako tzv. pôžičky bez dokladoania príjmu.

Podmienky získania

 • vek od 18 - 65 rokov
 • trvalý pobyt na území SR
 • ručenie hnuteľným alebo nehnuteľným majetkom, iným spôsobom alebo ručiteľom
 • dokladovateľný príjem

Postup vybavenia

 • doklady totožnosti
 • záložný list (ručenie majetkom)

Výhody a nevýhody

Hlavným poskytovateľom úveru bez dokladovania príjmu sú ale nebankové spoločnosti a súkromníci, ktorí poskytujú rôzne formy bezúčelových pôžičiek. Pri nebankových produktoch sa nenahliada do bankového registra. V prípade porušnia splátkového kalendára alebo platobnej neschopnosti pri inej pôžičke sa žiadateľ dostáva do bankového registra. V takomto prípade existuje možnosť požičať si od nebankových spoločností. Na internete je možné nájsť veľa súkromných poskytovateľov pôžičiek, ktorí nevyžadujú dokladovanie príjmu, no úroková sadzba je výrazne vyššia a aj ďalšie poplatky v zmluve je dôležité poznať. Treba upozorniť, že v prípade pôžičky od súkromnej osoby sa nejedná o spotrebiteľský úver a preto klienti musia byť zvlášť opatrný, keďže nemôžu využiť nástroje ochreny, ktoré im poskytuje zákon o spotrebiteľských úveroch.

Výhody

 • bezúčelovosť
 • rýchle vybavenie
 • online overenie príjmu
 • rýchla pôžička bez potvrdenia príjmu je vybaviteľná aj do pár hodín

Nevýhody

 • v niektorých prípadoch nutnosť ručenia 
 • vyššie úroky
 • menej výhodné podmienky, najmä ak beriete nebankové pôžičky bez príjmu

Neveríte neznámym poskytovateľom, ale chcete skutočne overenú pôžičku?

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Nezáväzná žiadosť 19 klientov už dnes požiadalo

Pre tých, ktorí prišli o zamestnanie, je prakticky nemožné si požičať peniaze od banky. Nepriaznivá finančná situácia však núti ľudí hľadať iné možnosti, ako preklenúť takéto obdobie. Pri súkromníkoch nie je často nutné dokladovať výšku príjmu, preto sa takéto formy pôžičiek stávajú atraktívnymi hlavne pre nezamestnaných a pre študentov. Musíte si ale uvedomiť fakt, že úvery bez dokladovania príjmu majú určitú hornú hranicu a bez adekvátneho ručenia vyššiu sumu neposkytne ani nebanková spoločnosť. Navyše, ak ide o pôžičky online bez dokladovania príjmu, problém je aj spôsob vybavenia.

Úver bez dokladovania príjmu pre veľa ľudí jednou cestou, ako sa dostať k peniazom. Napriek tomu by si ale mal záujemca o takúto formu pôžičky uvedomiť, že ak bol so žiadosťou o pôžičku odmietnutý v banke, patrí do rizikovej skupiny a jeho schopnosť splácať úver sa môže stať neistou. Poskytovateľ pôžičky akceptuje vyššie riziko a to sa premieta aj do ceny úveru. Každý by si mal zhodnotiť svoje šance úver splácať a vyhnúť sa tak problémom a prípadnej strate majetku.

Poplatky

 • poplatky za prevody peňažných prostriedkov
 • administratívne poplatky, resp. poplatky za uzatvorenie úverovej zmluvy
 • prvá navýšená splátka
 • poistenie schopnosti splácať

Zkázané poplatky

 • poplatky za správu a vedenie úverového účtu
 • poplatky vzťahujúce sa k posúdeniu žiadosti o úver, pred poskytnutím úveru

Overení poskytovatelia

Úver bez dokladovania príjmu neponúkajú overené a licencované inštitúcie. 

Porovnanie dostupných pôžičiek

Zhrnutie

Úver bez dokladovania príjmu má jednu veľkú výhodu a tou je bezúčelnosť, klient môže peniaze použiť na čokoľvek, aj na splatenie iných dlhov. Rýchlosť a pohodlnosť vybavenia, do určitej sumy pôžička bez ručenia a overenie príjmu online. Toto sú vlastnosti pôžičky bez registra, pre klientov so záznamom v úverovom registri, ktoré z nej robia jednu z najobľúbenejších pôžičiek. Okrem toho sa veľakrát takáto pôžička využíva aj na auto, ale samozrejme je možné ju použiť aj na čokoľvek a veľakrát bez dokladovania príjmu využívajú pôžičky pre živnostníkov práve podnikatelia.

Najvýznačnejším faktorom pri výbere pôžičky je jej celková výška. Celková splatná čiastka je povinnou súčasťou zmluvy. Ako sekundárne kritéria pri výbere sa ponúkajú:

 • úroková sadzba
 • dĺžku splácania
 • výška splátky
 • výška poplatkov, ktoré si spoločnosť účtuje za mimoriadne splátky, resp. predčasné splatenie úveru
 • dodatočné poplatky, ktoré vyplývajú z úverovej zmluvy

Je všeobecne platné, že výška mesačnej splátky je nižšia pri dlhodobejších pôžičkách, o to viac sa zaplatí spoločnosti na úrokoch. Za zváženie stojí aj prípadne poistenie neschopnosti splácať v prípade straty zamestnania, dlhodobej práceneschopnosti či trvalej invalidity alebo smrti. Úvery a rýchle pôžičky bez potvrdenia príjmu a dokladovania príjmu môžu byť nápomocné hlavne pri nižších sumách peňazí, veľkou výhodou sú aj online pôžičky bez potvrdenia o príjme a bez dokladovania príjmu. Overenie príjmu je online v registry Sociálnej poisťovne.

Získajte pôžičku, aj keď nemôžete dokladovať príjem, ešte dnes:

Získať pôžičku
Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Na čo si dávať pozor pri pôžičkách Pridané 11.05.2015 Na čo si dávať pozor pri pôžičkách

Ponuka inzerátov s pôžičkami a úvermi je naozaj veľmi široká a tak je niekedy problém v tom, aby sa záujemca o finančné prostriedky vyznal v tom, kto mu čo ponúka a za akých podmienok. Veľak…

Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu Pridané 27.07.2015 Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu

Podľa aktuálnych pravidiel nie je možné poskytovať pôžičku pre nezamestnaných. Pre poskytnutie pôžičky je potrebné dokladovať príjem za posledné 3 mesiace. Príjem môže byť zo zamestnania, po…

Chcete si požičať jednoducho a na hocičo? Skúste rýchle pôžičky do 350 Eur! Pridané 10.08.2015 Chcete si požičať jednoducho a na hocičo? Skúste rýchle pôžičky do 350 Eur!

Kto sa dostal do finančnej tiesni alebo má nečakané výdavky a potrebuje rýchlo menšiu sumu peňazí, pre toho sú nebankové SMS alebo online pôžičky na niekoľko stoviek Eur ideálnym riešením a …

Porovnali sme najlepšie rýchle pôžičky pred výplatou. Ako ich získať výhodne? Pridané 27.09.2015 Porovnali sme najlepšie rýchle pôžičky pred výplatou. Ako ich získať výhodne?

Potrebujete si požičať menšiu sumu peňazí, napríklad na nečakané výdaje, účty, prípadne si chcete kúpiť niečo, čo je v časovo ohraničenej zľave a nemáte aktuálne dostatočnú hotovosť? Nevadí,…

Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank? Pridané 02.11.2015 Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank?

Pôžičky pred výplatou sú úvery, ktoré sa poskytujú na preklenutie krátkodobého nedostatku finančných prostriedkov alebo v prípade, ak má človek nečakané výdaje a nemá dostatočnú hotovosť na …

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Pôžičky bez dokladovania príjmu

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Pôžičky bez dokladovania príjmu na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Pôžičky bez dokladovania príjmu

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Pôžičky bez dokladovania príjmu

Pridané 02.08.2013 , aktualizované 27.07.2018