...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie krátkodobých úverov

Krátkodobé pôžičky sú už podľa mena poskytované na kratšiu dobu splatnosti. Obvykle tieto krátkodobé úvery sú aj na nižšiu sumu. Výnimkou sú jedine pôžičky založené nehnuteľnosťou, kde je možné si požičať aj viac, ale aj tu platí, že ide spravidla o splatnosť na niekoľko mesiacov. Prio úveroch bez ručenia sa pod krátkodobým úverom myslí najmä pôžička napríklad do 1 mesiaca.

Kontokorentný úver je kombináciou vkladového a úverového účtu. Klient má v komerčnej banke otvorený bežný účet, pričom tu je dôležité porovnanie účtov v bankách, a k nemu má schválený tzv. úverový rámec (suma do výšky, ktorej môže klient čerpať úver). Pokiaľ má účet kladný zostatok ide o bežný účet, pokiaľ má záporný zostatok ide o úverový účet. Banky však väčšinou krátkodobé pôžičky neponúkajú, skôr strednodobé a dlhodobé úvery.

Chcete získať krátkodobú pôžičku schvalovanú až 93% rýchlo a jednoducho?

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 350 € Vyplniť žiadosť 16 klientov už dnes požiadalo

Lombardný úver je krátkodobý úver poskytnutý oproti zástave hnuteľných vecí alebo práv. Poskytuje sa vo výške 60 - 90 % z hodnoty zástavy. Obsahuje:

 • Cenné papiere
 • Tovar
 • Pohľadávky
 • Práva

Ďalším typom krátkodobého úveru sú úvery ručené zmenkou.

Rozlišujeme:

 • Eskontný úver = eskont, čiže odkúpenie zmenky pred lehotou jej splatnosti za určitú sumu
 • Akceptačný úver - nejde o úver v pravom zmysle slova, pretože banka neposkytuje klientovi peniaze, ale zmenku akceptuje, čo znamená, že sa stáva zmenkovým dlžníkom a zaväzuje sa zmenku uhradiť z účtu klienta.
 • Avalový úver - nejde o úver v pravom zmysle slova, nakoľko komerčná banka vystupuje ako ručiteľ a zmenku uhrádza len v prípade, že zmenku nezaplatil zmenkový dlžník.

Podmienky získania

 • vek od 18 - 65 rokov
 • trvalý pobyt na území SR
 • v prípade bankových krátkodobých úverov aj príjem

Postup vybavenia

 • doklady totožnosti
 • pri bankách aj doložený príjem
 • potvrdenie od zamestnávateľa

Overení poskytovatelia

Banky, ktoré poskytujú pôžičky s krátkou dobou splatnosti, nazývajú tieto produkty aj spotrebný a teda bezúčelový úver. 

Slovenská sporiteľňa

Slovenská spotielnaSlovenská sporiteľňa poskytuje krátkodobý úver s možnosťou predčasného splatenia alebo mimoriadnej splátky bez poplatku.

Tatra banka

Tatra bankaTatra banka ponúka tiež možnosť bezúčelového spotrebného úveru. Vybaviť sa dá táto pôžička aj online, cez banking alebo cez Dialog Live. Výhodou je poskytnutie úveru bez poplatku. 

Všeobecná úverová banka

VÚB bankaVšeobecná úverová banka poskytuje Flexipôžičku ako bezúčelový spotrebný úver na dobu splácania už od jedného roka. Úver sa dá vybaviť prostredníctvom online žiadosti, cez telefón alebo na pobočke.

ČSOB

ČSOBČeskoslovenská obchodná banka ponúka možnosť spotrebného úveru bez dokladovania príjmu, bez dokladovania účelu so splatnosťou už od jedného roka. Poskytovaná suma sa pohybuje medzi 600 € až 25 000 €.

Pôžičkomat.sk Požiadať

Pôžičkomat.skPôžičkomat.sk poskytuje pôžičky so splatnosťou 31 dní a možnosťou predĺženia tejto splatnostiaž o jeden mesiac. Nový klient si môže požičať maximálne 200 €, v prípade opakovanej pôžičky je možné získať pôžičku až 700 €. Za príjem sa považuje akýkoľvek príjem, či zamestnanecký alebo dôchodok alebo materská. Požadovaná je registrácia.

Poskytovatelia krátkodobých úverov

Logo Pôžička od do Splatnosť od do  
Raketová pôžička od 500 €
do 6 000 €
od 12 mesiacov do 84 mesiacov Požiadať
Pôžičkomat od 50 €
do 1 500 €
od 7 dní do 31 dní Požiadať

Zhrnutie

Krátkodobé úvery poskytujú banky cez kreditné karty, ktoré majú výhodné bezúročné obdobie. Nebankové subjekty poskytujú krátkodobé úvery na dobu maximálne jeden mesiac. Tieto krátkodobé úvery sú prekleňovacím riešením medzi nezvyčajnými výdavkami a výplatou, ktorou sa pôžička neskôr pokryje.

Náš TIP, ak máte záujem o najpopulárnejšiu krátkodobú pôžičku:

Získať pôžičku
Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Chcete si požičať jednoducho a na hocičo? Skúste rýchle pôžičky do 350 Eur! Pridané 10.08.2015 Chcete si požičať jednoducho a na hocičo? Skúste rýchle pôžičky do 350 Eur!

Kto sa dostal do finančnej tiesni alebo má nečakané výdavky a potrebuje rýchlo menšiu sumu peňazí, pre toho sú nebankové SMS alebo online pôžičky na niekoľko stoviek Eur ideálnym riešením a …

Porovnali sme najlepšie rýchle pôžičky pred výplatou. Ako ich získať výhodne? Pridané 27.09.2015 Porovnali sme najlepšie rýchle pôžičky pred výplatou. Ako ich získať výhodne?

Potrebujete si požičať menšiu sumu peňazí, napríklad na nečakané výdaje, účty, prípadne si chcete kúpiť niečo, čo je v časovo ohraničenej zľave a nemáte aktuálne dostatočnú hotovosť? Nevadí,…

Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank? Pridané 02.11.2015 Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank?

Pôžičky pred výplatou sú úvery, ktoré sa poskytujú na preklenutie krátkodobého nedostatku finančných prostriedkov alebo v prípade, ak má človek nečakané výdaje a nemá dostatočnú hotovosť na …

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Krátkodobé pôžičky

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Krátkodobé pôžičky na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Krátkodobé pôžičky

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Krátkodobé pôžičky

Pridané 12.12.2013 , aktualizované 27.07.2018