...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie úverov bez ručenia

Úver je poskytnutie finančných prostriedkov jednej osoby osobe druhej, ktorá sa zaviaže, že v stanovenom termíne bude splácať dohodnutú sumu. Požičaná suma sa navýši o úroky, ktoré boli vopred dohodnuté medzi dlžníkom a veriteľom. V širšom zmysle sa za úver považuje aj situácia, keď veriteľ obdobne poskytuje tovar a dlžník vracia peniaze alebo naopak, alebo úver, pri ktorom veriteľ poskytuje tovar a dlžník vracia tovar.

Bez ručenia je možné získať tak bankové, ako aj nebankové úvery a pôžičky. Pri menších úveroch, napríklad spotrebných alebo spotrebiteľských na rádovo niekoľko stoviek až niekoľko tisíc € nie je väčšinou treba vôbec žiadne ručenie.

Chcete získať rýchlu pôžičku bez ručenia rýchlo a jednoducho?

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Vyplniť žiadosť 18 klientov už dnes požiadalo

Porovnanie najvýhodnejších pôžičiek bez ručenia

Poskytovateľ Pôžička od do Splatnosť od do  
Raketová pôžička od 500 €
do 6 000 €
od 12 mesiacov do 84 mesiacov Požiadať
SilverSide od 500 €
do 5 000 €
od 12 mesiacov do 60 mesiacov Požiadať
Poštová banka od 300 €
do 30 000 €
od 12 mesiacov do 84 mesiacov Požiadať
Profi Credit od 300 €
do 6 000 €
od 12 mesiacov do 60 mesiacov Požiadať
Pôžičkomat od 50 €
do 1 500 €
od 7 dní do 31 dní Požiadať
Home Credit od 400 €
do 7 000 €
od 12 mesiacov do 84 mesiacov Požiadať
Cetelem od 2 000 €
do 25 000 €
od 6 mesiacov do 84 mesiacov Požiadať

Čerpanie úveru

Spôsoby čerpania úveru sú dohodnuté v úverovej zmluve, sú presne rozpísané, odkedy a dokedy klient môže úver čerpať. Taktiež sú v nej uvedené podmienky, za ktorých klient môže úver čerpať.

Splácanie úveru

V úverovej zmluve sa dohodne splátkový kalendár klienta a spôsob, akým bude splácať úver. Ak banka poskytne klientovi úver, chce od dlžníka naspäť nielen požičanú sumu, ale aj niečo navyše - úrok. Úrok je cena za prenechanie peňazí na určitú dobu niekomu inému alebo cena, ktorú získavame za peniaze niekoho iného. Výška úroku závisí od výšky sumy a od doby na ktorú sú peniaze uložené alebo požičané. Úroková sadzba nám ukazuje koľko % dlžník zaplatí z dlžnej sumy vo forme úroku.

Porovnanie bankových subjektov pri poskytovaní úveru bez ručenia

Kedysi banky žiadali od klienta ako záruku za úver aj bianko zmenku. Dnes už tento typ záruky nie je možný. Môžu však prekvapiť žiadosťou o dohodu na zrážky zo mzdy. V prípade omeškania splátok banky vystavujú upomienky. S bankami sa dá dohodnúť aj na odklade splácania či na dočasnom znížení splátok. Pri úvere bez ručenia sa musíte pripraviť aj na poplatky za jeho poskytnutie. Za predčasné splatenie si zvyčajne banky účtujú 1 % zo splácanej sumy úveru (zostatku istiny) alebo 0,5 % z tejto sumy, ak je splatenie úveru v čase do 1 roka k pôvodnej splatnosti.

Tip: Vyskúšajte výhodnú bankovú pôžičku bez ručenia, bez rizika podvodu

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Nezáväzná žiadosť 16 klientov už dnes požiadalo

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa Slovenská sporiteľňa poskytne úver bez ručiteľa a bez ručenia nehnuteľnosťou až do 24-tisíc eur. Slovenská sporiteľňa dohody o zrážkach zo mzdy nevyužíva.

Tu nájdete ponuku úverov a tu dostupné hypotéky poskytovaných SLSP.

OTP banka

OTP banka OTP banka je v požičiavaní opatrnejšia a cez Expres úver bez ručenia vám ponúkne najviac 20-tisíc eur. Podmienkou získania úveru je vekové ohraničenie od 18 do 65 rokov, stály príjem a trvalý pobyt na Slovensku. OTP banka úročí omeškanú splátku úveru sankčnou úrokovou sadzbou, ktorej výška sa rovná súčtu štandardnej sadzby + 8 %. V OTP banke za vybavenie úveru naúčtujú poplatok vo výške 2 % z poskytnutého úveru, minimálne však 33 €.

OTP banka poskytuje nasledovné úvery a tieto hypotéky.

VÚB banka

VÚB banka Bezúčelový spotrebný úver vo VÚB banke bez zabezpečenia je možné získať do výšky 25-tisíc eur.

Vo VÚB banke je dohoda o zrážkach zo mzdy súčasťou každej úverovej zmluvy okrem úverov s finančným ručením. Prípadne vám banky zaúčtujú úroky z omeškania, a teda zaplatíte za prvú upomienku 10 eur a za druhú až 40 eur. Za vybavenie úveru VÚB banka naúčtuje poplatok vo výške 2 % z poskytnutého úveru, minimálne však 33 €.

Na tejto stránke nájdete všetky úvery a tu všetky hypotéky, ktoré VÚB banka poskytuje.

Poštová banka

Poštová bankaPoštová banka poskytuje úver bez ručenia od 300 € až do výšky 30000 €. Výhodou je možnosť odkladu splátok až na 6 mesiacov, poistenie splácania. Akceptujú vdovský či starobný dôchodok ako príjem, v prípade podnikateľskej činnosti je potrebné doložiť potvrdenie o kladnej daňovej povinnosti. Veková hranica je od 18 do 70 rokov, pri živnostníkovi do 60 rokov. Du úvahy sa berie životné minimum v celej rodine. Úrokovoé rozpätie je väčšie, posudzujú sa faktory ako príjem, história splácania, výdavky, rodinný stav, majetok a pod. Úver poskytujú aj zamestnancom v Maďarsku a v Českej Republike v prípade doloženia poberania príjmu zo závislej činnosti.

Tu si môžete zažiadať o výhodnú pôžičku od Poštovej banky, na týchto stránkach nádete kompletnú ponuku úverov a hypoték Poštovej banky.

Cetelem

Cetelem Cetelem poskytuje úver až do výšky 25 000 € s možnosťou poistenia splácania. Cetelem poskytuje fixný úrok.  Poskytnutie úveru, predčasné splatenie, správa úveru a mimoriadne splátky sú bez poplatku.

Prečítajte si podrobnosti o úvere, prípadne si o túto pôžičku zažiadajte.

Porovnanie nebankových subjektov pri poskytovaní úveru bez ručenia

Nebankové subjekty poskytujú pôžičky bez ručenia rýchlejšie a jednoduchšie. Nebankové pôžičky sú všeobecnou skupinou finančných úverových produktov, poskytovaných súkromnými spoločnosťami, prípadne jednotlivcami. V prípade nedostupnosti bankovej pôžičky napríklad v prípade záznamu v bankovom registri, nebankové pôžičky sú jediným riešením.

Tip: Vyskúšajte overenú nebankovú pôžičku bez ručenia, bez rizika podvodu

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Nezáväzná žiadosť 19 klientov už dnes požiadalo

Home Credit

Home Credit Spoločnosť Home Credit poskytuje úver až do výšky 7000 € bez dokladovania účelu. Potrebné je splniť vekové ohraničenie a mať príjem buď zo zamestnania, dôchodok alebo kladné daňové priznanie v prípade podnikateľa. Do úvahy sa berie aj životné minimum a pôžička sa neposkytuje študentom ani ženám na materskej. Sankčné úroky sú 8% v prípade neplatenia, posudzuje sa predošlá schopnosť splácať a tým sa znižuje úrok. Home Credit poskytuje aj konsolidačnú pôžičku na splatenie úveru v iných nebankových subjektoch.

Tu si môžete zažiadať o pôžičku od Home Credit.

Profi Credit

Profi Credit Profi Credit poskytuje úver od 300€ do 6000 € zamestnaným či osobám na dôchodku bez dokladovania účelu. Pôžička sa neposkytuje študentom. Výhodou je možnosť získania dvoch pôžičiek v prípade potreby vyššej sumy a tiež poskytnutie úveru aj pre začínajúcich podnikateľov, ktorí podnikajú minimálne 12 mesiacov, pričom musia doložiť daňové priznanie za posledné zúčtovacie obdobie.

Vyplňte si žiadosť o pôžičku pre každého, alebo pôžičku pre podnikateľov od spoločnosti Profi Credit.

 

Pôžičkomat

Pôžčkomat Pôžičkomat.sk poskytuje pôžičky so splatnosťou 31 dní a možnosťou predĺženia tejto splatnosti až o jeden mesiac. Nový klient si môže požičať maximálne 500 €, v prípade opakovanej pôžičky je možné získať pôžičku až 1500 €. Za príjem sa považuje akýkoľvek príjem, či zamestnanecký alebo dôchodok. Požadovaná je registrácia.

Prečítajte si podrobnosti o úvere, prípadne si o túto pôžičku zažiadajte.

Chcete získať rýchlu pôžičku bez ručenia rýchlo a jednoducho?

Získať pôžičku
Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu Pridané 27.07.2015 Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu

Podľa aktuálnych pravidiel nie je možné poskytovať pôžičku pre nezamestnaných. Pre poskytnutie pôžičky je potrebné dokladovať príjem za posledné 3 mesiace. Príjem môže byť zo zamestnania, po…

Chcete prerábať dom či byt? Nielen v lete sú hitom pôžičky na rekonštrukciu Pridané 03.08.2015 Chcete prerábať dom či byt? Nielen v lete sú hitom pôžičky na rekonštrukciu

Kto má staršiu nehnuteľnosť a chcel by si ju obnoviť alebo zrekonštruovať, určite už uvažoval, ako tieto práce prefinancovať. Existuje na to špeciálna pôžička na rekonštrukci a bývanie, ktor…

Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank? Pridané 02.11.2015 Pôžička do výplaty - ako si vybrať a je lepší Pôžičkomat alebo Ferratum Bank?

Pôžičky pred výplatou sú úvery, ktoré sa poskytujú na preklenutie krátkodobého nedostatku finančných prostriedkov alebo v prípade, ak má človek nečakané výdaje a nemá dostatočnú hotovosť na …

Tesco pôžička - online úver bez poplatku Pridané 10.12.2015 Tesco pôžička - online úver bez poplatku

Tesco pôžička je finančný produkt, ktorý poskytujú Tesco Finančné služby a ide v podstate o nebankový spotrebný úver od Home Credit. Pôžička z Tesca sa dá vybaviť tak osobne, ako aj cez tele…

Aký spotrebný úver ponúka Prima Banka - čo by ste mali vedieť Pridané 16.12.2015 Aký spotrebný úver ponúka Prima Banka - čo by ste mali vedieť

Ak máte záujem o spotrebný úver, Prima Banka má v ponuke v podstate dva spotrebné úvery. Prvým je bezúčelová spotrebná pôžička na čokoľvek, druhým spotrebná pôžička na refinancovanie úveru. …

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Bez ručenia

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Bez ručenia na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Bez ručenia

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Bez ručenia

Pridané 27.08.2013 , aktualizované 26.07.2018