...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Porovnanie úverov pre zamestnaných na dobu určitú a dohodárov

Úvery a pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú sú ovplyvnené viacerými faktormi. Mnohé banky odmietajú poskytnúť vyšší úver v prípade, že žiadateľ nemá zmluvu na neurčito. Tak ako pre zamestnaných na dobu určitú, tak aj pre dohodárov platí podmienky, že banka prehodnotí žiadosť o pôžičku komplexne. Veľmi veľa záleží aj od konkrétneho príjmu a ďalších okolností, ako napríklad úverovej minulosti žiadateľa. Pôžička pre dohodárov, čiže takých, pre ktorých je zmluva na dobu určitú formou práce, môže mať viacero pôdob, napríklad aj ako pôžička online.

V prípade nebankových spoločností môžu byť dostupné pre dohodárov napríklad menšie krátkodobejšie úvery do 30 dní, ale aj nákup na splátky ako napríklad Quatro, niektoré nebankovky ponúkajú možnosť získať aj menšie spotrebiteľské pôžičky v prípade, ak je žiadateľ v pracovnom pomere už dlhšiu dobu než 3 mesiace. V prípade možnosti ručenia alebo zabezpečenia úveru sú už vyhliadky na získanie oveľa lepšie.

Ste zamestnaný na dobu určitú alebo dohodár?
Chcete malú rýchlu, alebo väčšiu efektívnu pôžičku?

do 350€ do 30 minút alebo do 6000€ do 24 hodín

Podmienky získania

Posudzuje sa maximálna výška úveru a maximálna výška splátky akú je žiadateľ schopný splácať zo svojho príjmu. Čiže pôžičku a to akúkoľvek, nedostanú ľudia, ktorí nemajú dostatočný príjem na jej splácanie.

Banka​

 • skúma príjmy, výdavky, úverové zaťaženie, vzdelanie, zamestnanie, rodinný stav a počet detí
 • bonitný klient získa lepšie podmienky ako ten, u ktorého je bonita nižšia

Nebankové subjekty 

 • pôžičku v nižšej hodnote bez väčších problémov
 • podmienka - pravidelný príjem, vekové ohraničenie
 • žiadateľ musí mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Postup vybavenia

 • potvrdenie od zamestnávateľa nie staršie ako 3 mesiace
 • doklady totožnosti
 • výpis z účtu a výplatné pásky
 • niektoré banky môžu požadovať ručenie nehnuteľnosťou alebo ručiteľom

Výhody a nevýhody

Výhody

 • posudzuje sa príjem, ak je dostatočný, môže získať žiadateľ aj výhodnejší úrok a vyššiu pôžičku
 • nebankové subjekty neposudzujú, či je klient zamestnaný na dobu určitú, podstatou je príjem 

Nevýhody

 • banky požadujú obvykle ručenie - nehnuteľnosťou alebo ručiteľom
 • menej výhodný úrok ako v prípade zamestnaných na dobu neurčitú

Overení poskytovatelia

UniCredit Bank

Unicredit BankUniCredit Bank akceptuje trvanie pracovného pomeru na dobu určitú pre úvery zabezpečené nehnuteľnosťou v prípade vybraných povolaní, kde je pracovný pomer podľa právnych predpisov uzatváraný na dobu určitú alebo v prípade, ak má klient pracovný pomer na dobu určitú a zároveň mu bol aspoň 1 krát obnovený. Pre žiadateľov, ktorí majú čiastočný pracovný úväzok je zasa dôležité vydokladovať príjem zo závislej činnosti uzatvorený riadne na základe pracovnej zmluvy a príjem tiež musí byť možné overiť v registri Sociálnej poisťovne. V prípade dohodárov UniCredit Bank neposkytuje úvery ani pôžičky.

VÚB banka

VÚB bankaVÚB banka poskytuje úvery aj hypotéky v prípade žiadateľa zamestnaného na dobu určitú. Podmienkou je, aby záujemca požiadal o úver najneskôr 3 mesiace pred ukončením pracovnej zmluvy, teda pracovný pomer v čase podania žiadosti sa neskončí počas nasledujúcich 3 mesiacov, a zároveň, aby mal odpracované aspoň 4 mesiace. Druhá podmienka platí štandardne aj pri pracovnom pomere na dobu neurčitú. Čo sa týka čiastočného pracovného úväzku, tak banka neskúma jeho veľkosť, dôležitý je len dostatočný príjem.

Home Credit

Home CreditHome Credit poskytuje úver až do výšky 7000 € bez dokladovania účelu. Potrebné je splniť vekové ohraničenie a mať príjem buď zo zamestnania, dôchodok alebo kladné daňové priznanie v prípade podnikateľa a posledné 3 výpisy z účtu. Tu je → žiadosť o pôžičku od Home Credit.

Profi Credit

Profi CreditProfi Credit poskytuje úver od 300€ do 6000 € zamestnaným, či osobám na dôchodku bez dokladovania účelu. Tu je → žiadosť o pôžičku od Profi Credit.

Cetelem

CetelemCetelem poskytuje úver až do výšky 25 000 € s možnosťou poistenia splácania. Cetelem poskytuje fixný úrok. Poskytnutie úveru, predčasné splatenie, správa úveru a mimoriadne splátky sú bez poplatku. Tu je → žiadosť o pôžičku od Cetelem.

Pôžičkomat.sk

PozickomatPôžičkomat.sk poskytuje pôžičky so splatnosťou 31 dní a možnosťou predĺženia tejto splatnostiaž o jeden mesiac. Nový klient si môže požičať maximálne 500 €, v prípade opakovanej pôžičky je možné získať pôžičku až 1500 €. Za príjem sa považuje akýkoľvek príjem, či zamestnanecký alebo dôchodok. Požadovaná je registrácia. Tu je → žiadosť o pôžičku od Pôžičkomat.

Porovnanie dostupných pôžičiek

Poskytovateľ Pôžička od do Splatnosť od do  
SilverSide od 500 €
do 5 000 €
od 12 mesiacov do 60 mesiacov Požiadať
Profi Credit od 300 €
do 6 000 €
od 12 mesiacov do 60 mesiacov Požiadať
Pôžičkomat od 50 €
do 1 500 €
od 7 dní do 31 dní Požiadať

Zhrnutie

Úver pre zamestnaných na dobu určitú a pre dohodárov je ohraničený určitými obmedzeniami. Banky nemajú istotu, že klient bude schopný splácania, keď mu nepredĺžia zmluvu v zamestnaní. Obvykle banky sú ochotné poskytnúť úver pre zamestnaných na dobu určitú, pokiaľ spĺňajú podmienky ako sú minimálne tri mesiace pred ukončením pracovnej zmluvy a zamestnancovi už uplynula skúšobná doba. Dohodári to majú však o niečo zložitejšie, pretože výpovedná lehota pri ukončení pracovného pomeru im neplynie ako pri zamestaných na dobu určitú. 

Nechcú vám požičať v banke? Skúste MultiPôžičku, presne na mieru:

Získať pôžičku

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú a dohodári

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú a dohodári na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú a dohodári

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú a dohodári

Pridané 05.08.2013 , aktualizované 31.07.2018