...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Úvery od banky - porovnanie

Banky patria medzi najvýznamnejších sprostredkovateľov operácií na finančnom trhu a preto sú bankové úvery také populárne. Vybaviť si úver od banky znamená získať určitý obnos finančných prostriedkov, ktoré poskytne jedna strana (banka ako veriteľ) strane druhej – klientovi resp. dlžníkovi na dohodnuté obdobie. Odplatou za poskytnutie úveru je úrok, ktorý počas splácania úveru banka získa. Udáva sa v percentách (%) a jeho hodnota sa odvíja od výšky úveru a času jeho splácania.

Podmienky čerpania úveru sú stanovené v tzv. úverovej zmluve. Pri bankových úveroch treba počítať ale s prísnejším posudzovaním žiadateľa, či už ide o nutnosť mať príjem, prípadne o konkrétnu výšku príjmu, ale najmä v pohľade na finančnú históriu klienta, kde banky overujú rôzne úverové registre, aby vedeli určiť rizikovosť daného klienta. Úvery v bankách a bankové pôžičky je možné získať v rôznej forme. Napríklad ako bankový úver spotrebného typu, úver bez založenia nehnuteľnosti a podobne. Lepšie podmienky majú aj klienti s účtom v banke, pričom tu je tiež dôležité porovnanie bankových účtov, napríklad osobný účet (aj vtedy, ak je klient mladý) môže mať rozdielne podmienky.

Chcete získať výhodnú bankovú pôžičku rýchlo a jednoducho?

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Vyplniť žiadosť 13 klientov už dnes požiadalo

Porovnanie najznámejších spotrebných úverov a poplatkov v bankách


Na finančnom trhu však možno nájsť aj alternatívu v podobe nebankových pôžičiek. Na rozdiel od úverov z banky sú nebankové pôžičky poskytované súkromnou nebankovou spoločnosťou či súkromnou osobou, avšak za cenu vyššieho úroku.Na webe finančnej inzercie 123pozicky.sk nájdete okrem informácií o konkrétnych druhoch úverov aj ponuky sprostredkovateľských spoločností, prípadne jednotlivých sprostredkovateľov bankových pôžičiek. Sprostredkovateľská spoločnosť vystupuje ako prostredník medzi dvoma stranami. Snaží sa poskytovať svojim klientom poradenstvo šité na mieru, väčšinou na základe podrobnej analýzy možností a potrieb konkrétneho klienta. Uľahčujú tým výber produktu, pomôžu klientovi s jeho vybavovaním či poskytnú poradenstvo tým, ktorí sa vo veľkom množstve ponúk jednotlivých bankových inštitúcií nevedia vyznať.

Na členenie úverov možno nazrieť z rôznych hľadísk:

 • podľa doby splatnosti
 • podľa účelu poskytnutia úveru
 • podľa subjektu, ktorý vystupuje ako dlžník
 • podľa typu výplaty, podľa zaistenia, podľa meny a pod.

Kritérium doby splatnosti

Druh úveru Doba splácania
Krátkodobý do 1 roka
Strednodobý do 5. rokov
Dlhodobý nad 5 rokov

Kritérium účelu poskytnutia

Účelový úver: sa poskytuje na konkrétny účel, pričom banka požaduje aj doklad o vynaložení požičaných financií na dohodnutý účel. Najčastejšie slúži na kúpu auta, rôzneho tovaru, elektroniky a pod.

Bezúčelový úver: využitie finančných prostriedkov nie je banke známe, preto takýto úver predstavuje pre veriteľa aj vyššie riziko. Kompenzáciou za postúpenie tohto rizika je vyšší úrok v porovnaní s účelovým úverom.

Kritérium subjektu, ktorý vystupuje ako dlžník

 • komerčné úvery - úvery podnikateľom
 • privátne úvery (spotrebné a osobné úvery) - dlžníkom je občan 
 • komunálne úvery - dlžníkom sú obce
 • medzibankové úvery - poskytované bankám
 • verejné úvery - dlžník je štát 

Čo sú to bankové registre?

Banky kontrolujú SBCB – Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o. a teda bankový register dlžníkov, kontrolujú však aj nebankový register NBCB – Non Banking Credit Bureau. V praxi to znamená, že ak ste sa dostali do bankových či nebankových registrov dlžníkov, je len minimálna šanca, že pôžičku v banke naozaj získate.

Porovnanie poskytovateľov bankových úverov

Poštová Banka

Pôžičky na čokoľvek, ako v skratke svoje produkty označuje banka s 21 ročnou tradíciou na trhu, možno použiť na kúpu tovarov, dovoleniek, zabezpečenie rekonštrukcie alebo vyriešenie finančných ťažkostí. 

Tip: Vyskúšajte výhodnú pôžičku od Poštovej Banky s dobrým úrokom

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Nezáväzná žiadosť 17 klientov už dnes požiadalo

Vybrať si môžete z 5. produktov:

 • Dobrá pôžička - určená občanom od 18 rokov. Žiadateľ musí byť zamestnaný aspoň 3 mesiace, prípadne si o ňu môže požiadať aj živnostník, ktorý podniká min. 2 roky. Pôžičku získa aj pre dôchodca vo veku max. 69 rokov so starobným, výsluhovým alebo invalidným dôchodkom. Dostupnú pôžičku v hodnote od 300€ do 30 000€ môžete splácať 1 až 8 rokov, získate ju bez ručiteľa, či založenia nehnuteľnosti a v prípade, že ju budete čerpať na osobný účet vedený v Poštovej banke, aj so zľavou 1% z úroku vašej pôžičky. 
 • Lepšia splátka - produkt určený ľuďom vo veku 18 - 69 rokov, ktorí majú minimálne 1 úverový produkt bánk (úver, debet na osobnom účte, kreditné karty alebo nákup na splátky) či pôžičku z nebankovej spoločnosti. Získať možno od 300€ do 30 000€, pričom doba splatnosti je stanovená na 1 až 8 rokov. Produkt je vhodný aj pre dôchodcov so starobným či výsluhovým dôchodkom alebo invalidným dôchodcom vo veku od 35 do 69 rokov. 

Spoločným znakom všetkých bankových produktov Poštovej banky je dostupnosť - úvery vybavíte nielen na pobočkách ale i na pošte. Klientovi vo väčšine prípadov postačí platný OP. Podmienkou je trvalý pobyt na území SR.

Prima Banka

Pôžička od tejto banky predstavuje možnosť získania úveru vo výške od 1 000€ do 15 000€ so splatnosťou 2 až 8 rokov. Ide o bezúčelový úver bez nutnosti ručiteľa. Klientovi je umožnené zvoliť si výšku splátky. Výhodou tohto produktu je fakt, že pri riadnom splácaní pôžičky z účtu v Prima Banke vráti banka klientovi po 18. mesiacoch celý poplatok za poskytnutie úveru. 

Klient môže Pôžičku využiť i na refinancovanie starých bankových či nebankových úverov, splátkových predajov či povolených prečerpaní účtov či podlžností na kreditných kartách.

VÚB Banka

Pôžičku na čokoľvek od VÚB možno využiť na viacero účelov. Či už ide o kúpu auta, rekonštrukciu bývania, financovanie štúdia, alebo akýkoľvek iný účel. S predložením iba niekoľkých dokladov získate pôžičku aj bez ručiteľa, s pevnou výškou splátok na celé obdobie splácania. Klient si od banky môže požičať sumu až do 25 000€ s dobou splatnosti do 96 mesiacov.  

Tatra Banka

Portfólio banky ponúka niekoľko typov bezúčelových a hypotekárnych úverov.

Bezúčelové úvery môžu získať bez ručiteľa zamestnanci či podnikatelia a to v hodnote 500€ - 30 000€. Klienti banky majú možnosť vybaviť si úver 24 hodín denne / 7 dní v týždni pomocou mobilnej aplikácie, internet bankingu či vďaka službe Dialog Live.

Vybrať si možno aj z viacerých typov hypotekárnych úverov. Okrem klasickej je na výber aj Americká hypotéky - úver so založenou nehnuteľnosťou, ktorý možno použiť na čokoľvek, vrátane konsolidácie starších úverov.

Slovenská sporiteľňa

Úverovú ponuku SLSP tvorí niekoľko produktov:

 • spotrebné úvery na čokoľvek
 • kreditné karty
 • povolené prečerpanie účtu
 • hypotéky

Pôžička na čokoľvek je bez ručiteľa, určená fyzickým osobám vo veku 18 - 61 rokov. Na kúpu auta, elektroniky, financovanie rekonštrukcie bývania atď. získate 300€ - 30 000€. Doba splácania je 1 až 8 rokov. Úroková sadzba je nemenná počas celej doby splácania. 

Študentom denného štúdia a interným doktorandom slovenskej i zahraničnej VŠ vo veku od 18 - 26 rokov je určená Pôžička pre vysokoškolákov. Úver je nutné splácať spolu s ďalšou osobou s pravidelným príjmom. Dokladovanie účelu nie je potrebné, preto môžete pôžičku až o výšky 8 500€ použiť na výdavky spojené s ubytovaním, kúpou pomôcok či dochádzkou do školy použiť podľa vlastného uváženia.

UniCredit Bank

Ak plánujete úver od UniCredit Bank, na výber máte naozaj širokú paletu produktov, medzi ktorými sú hypotekárny úver na financovanie nehnuteľnosti či spotrebný alebo refinančný úver pre financovanie akýchkoľvek situácií v živote.

Presto úver vo výške 650€ - 40 000€ môže získať klient s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR vo veku 18- 62 rokov. Banka vyžaduje dokladovanie príjmu, pričom je určený aj pre podnikateľov a dôchodcov (do 62 rokov). Splácať ho možno 1 až 8 rokov, mesačné splátky sú nemenné počas celej doby splácania. 

Banka ponúka aj prevedenie úverov z iných finančných inštutúcií.

OTP Banka

Ak sa rozhodnete pre ponuku úverov OTP,  máte na výber z niekoľkých druhov spotrebných úverov či úverov na bývanie. 

V ponuke spotrebných úverov si možno vybrať z niekoľkých možností. Bezúčelový EXPRES úver vybavíte bez ručiteľa a potvrdení, či bez poplatku za poskytnutie a prilepšíte si sumou do 20 000€.

IDEAL úver je rýchly úver na bývanie, ktorý vybavíte aj na počkanie. Bez založenia nehnuteľnosti si klient môže požičať max. 25 000€ a splácať ich 1 až 8 rokov. V prípade aktívneho využívania bežného účtu v OTP Banke klient ušetrí 1% p.a., ak si úver poistí, ušetrí navyše 0,2% p.a.

REFINANC expres úver znamená pre klienta možnosť získania zvýhodnenej úrokovej sadzby o 1,4 % p. a. oproti úrokovej sadzbe klientovych úverov. Aktívnym využívaním bežného účtu, kombinované poistením úveru možno ušetriť ďalších 1,6%. Max. výšku úveru 25 000€ možno použiť aj na splatenie nebankových a lízingových produktov. Úver získa klient bez ručenia a záložných práv.

Všetky úverové produkty OTP Banky možno poistiť na prípad straty zamestnania, riziko pracovnej neschopnosti, trvalé následky spôsobené úrazom, invaliditu či smrť.

Prehľad dostupných bankových úverových produktov u nás

Banka Produkt Aktualizované
ČSOB Spotrebný bezúčelový úver
ČSOB Spotrebný úver na bývanie
MasterCard Gold
MasterCard Standard
MasterCard Unembossed/MC Credit Basic
otp EXPRES úver
otp AUTO úver
otp IDEAL úver
otp ŠTUDENTSKÝ úver
MasterCard Unembossed
mPôžička Plus
mKreditka tarifa 1
mBank mKreditka tarifa 2
mbank mKreditka tarifa 3
Prima banka Pôžička
Lepšia splátka
SLSP Spotrebný úver na Čokoľvek
Spotrebný úver na Čokoľvek pre vysokoškolákov
VISA Classic
VISA Gold
Bezúčelový úverTB Classic
Bezúčelový úverTB Garant
VISA štandard
VISA zlatá súkromná
VISA virtuálna
Spotrebný úver
Spotrebný úver pre vysokoškolákov
VISA Gold
UniCredit Bank VISA Electron
VISA Classic Sphere
Flexipôžička bezúčelová
Flexipôžička na auto
Flexipôžička na bývanie
Súvisiace finančné články Zobraziť viac článkov
Najlacnejšia hypotéka je vždy otázkou porovnávania Pridané 20.05.2015 Najlacnejšia hypotéka je vždy otázkou porovnávania

Za posledné roky neustále vidíme klesajúce sadzby úrokov na hypotekárnych úveroch, ktoré ponúkajú banky svojim klientom a spravidla sa o tom točí každá reklama. Taký alebo onaký úrok za hypo…

Čo možno neviete o úverovom registri a ako Vám môže z(ne)príjemniť život Pridané 24.05.2015 Čo možno neviete o úverovom registri a ako Vám môže z(ne)príjemniť život

Keď hľadá človek úver a je jedno či v banke alebo v nebankovke, vo väčšine prípadov si ho budúci poskytovateľ pôžičky preverí. Zistí si o ňom napríklad výšku jeho mesačného príjmu, zistí si …

Ako vyhlásiť osobný bankrot Pridané 16.06.2015 Ako vyhlásiť osobný bankrot

Ak Vám už prerastajú dlhy cez hlavu, jednou z možností, ako sa ich zbaviť, je osobný bankrot. Táto možnosť ale znamená zdĺhavú procedúru, ktorú nepodstúpi asi každý.

Ktorá banka má najlepšie úroky na hypotéky? Pridané 23.06.2015 Ktorá banka má najlepšie úroky na hypotéky?

Kto uvažuje nad kúpou nehnuteľnosti, nemal by príliš otáľať. Dnešné úroky v bankách sú totiž pri financovaní kúpy cez hypotekárne úvery rekordne nízke, čo však nebude platiť večne. Už budúci…

Dovolenka na splátky? Zvážte, či sa to oplatí Pridané 05.07.2015 Dovolenka na splátky? Zvážte, či sa to oplatí

Je tu čas dovoleniek a aj exotické horúčavy priam lákajú nesedieť len doma, ale ísť niekam von. Podľa posledných prieskumov však väčšina Slovákov strávi nadchádzajúcu sezónu bez dovolenky a …

Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu Pridané 27.07.2015 Pôžičky pre nezamestnaných alebo bez dokladovania príjmu

Podľa aktuálnych pravidiel nie je možné poskytovať pôžičku pre nezamestnaných. Pre poskytnutie pôžičky je potrebné dokladovať príjem za posledné 3 mesiace. Príjem môže byť zo zamestnania, po…

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Bankové pôžičky

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Bankové pôžičky na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Bankové pôžičky

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Bankové pôžičky

Pridané 02.08.2013 , aktualizované 27.07.2018