...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie hypoték bez dokladovania príjmu

Hypotéka bez dokladovania príjmu v súčasnosti na Slovensku nie je možná. Všetci veritelia majú povinnosť zisťovať schopnosť dlžníka splácať úver a príjem patri medzi základné parametre, ktoré musia posudzovať. Peniaze z hypotéky môžete použiť na kúpu nehnuteľnosti alebo môžete získa americkú hypotéku, z ktorej peniaze môžete využívať na čokoľvek. Nehnuteľnosť musí byť vo vlastníctve fyzickej osoby alebo živnostníka. Zábezpeka byt, rodinný dom, bytový dom (nehnuteľnosť musí byť dokončená).

Hypotéky bez dokladovania príjmu boli legislatívnými zmenami značne obmedzené. Banka má povinosť posudzovať schopnosť dlžníka splácať úver. Medzi základné parametre patrí pravidelný mesačný príjem, ktorý si v prípade zamestnancov vie zistiť v registry Sociálnej poisťovne a teda klient nemusí žiadať zamestnávateľa o vystavenie potvrdenia o príjme. V prípade živnostníkov a slobodných povolaní neexistuje žiaden register, ktorý by vedeli banky využiť a preto je potrebné poskytnúť údaje z posledného daňového priznania. Najzložitejsí postup sa uplatňuje v prípade spoločníkov v spoločnostiach s ručným obmedzeným, alebo akcionárov akciových spoločnosti. V prípade spoločníkov a akcionárov banky akceptujú len príjem zo závislej činnosti, alebo preukázateľne vyplatené dividendy.

Chcete získať klasickú pôžičku na čokoľvek (na stavbu, pozemok,...) rýchlo a jednoducho?

 • jednoduché vybavenie
 • peniaze na účet do 24h od schválenia
 • dostupná pôžička
 • bez potreby ručiteľa
Pôžička až do 6 000 € Vyplniť žiadosť 16 klientov už dnes požiadalo

Podmienky získania

 • trvalý pobyt na území SR
 • vek od 18 - 65 rokov
 • zábezpeka - ručenie nehnuteľnosťou (dokončenou)

Postup vybavenia

 • doklady totožnosti
 • list vlastníctva, záložný list

Výhody a nevýhody

Výhody

 • bez skrytých poplatkov
 • niektoré banky akceptujú vyššie LTV

Nevýhody

 • vyšší úrok
 • bankové obmedzenia 

Overení poskytovatelia

Tým, že banka poskytne klientovi financie bez preukázania účelu, podstupuje vyššie riziko. To sa premietne aj do vyšších úrokov, ktorými úver zaťaží. Klient, ktorý chce čerpať hypotéku bez dokladovania účelu musí rátať aj s tým, že mu banka neposkytne úver na 100% hodnoty nehnuteľnosti. 

Poplatky za vybavenie hypotéky bez dokladovania príjmu nie sú vyššie ako pri klasickej hypotéke. Ak však má klient možnosť príjem dokladovať, mal by tak urobiť, pretože mu banka poskytne vyšší úver za nižšej úrokovej sadzby.

Odporúčame klientom, aby v prípade úverov zabezpečených nehnuteľnosťou, neuzatvárali zmluvy s inými inštitúciami ako bankami. Vyhnú sa tak neprijemným situáciam v prípade problémov so splácaním.

Porovnanie dostupných úverov

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Hypotéky bez dokladovania príjmu

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Hypotéky bez dokladovania príjmu na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Hypotéky bez dokladovania príjmu

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Hypotéky bez dokladovania príjmu

Pridané 02.08.2013 , aktualizované 27.07.2018