...nezávislý trh pôžičiek, úverov a hypoték

Práve sa nachádzate: Detail

Porovnanie úverov pre mladomanželov a manželov

Výhodou manželskej pôžičky je možnosť úverovania vyššej sumy až do výšky 10 000 € so splatnosťou 24 až 72 mesiacov. O manželskú pôžičku môžu žiadať manželia ale aj druhovia ako spolužiadatelia a pri tom sa posudzuje ich spoločný príjem. Podmienkou pre poskytnutie Manželskej pôžičky je, aby bol spolužiadateľ (manžel, manželka, druh, družka) zamestnaný, starobný alebo výsluhový dôchodca alebo živnostník s kladným daňovým priznaním za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Novomanželská pôžička je tak naozaj široko dostupná.

Pri manželských spotrebných úverov z banky, ale aj v prípade tých niektorých nebankových, ide o bezúčelové pôžičky, čo je veľmi flexibilné, keďže žiadateľ môže použiť úver ľubovoľne a nemusí to dokladovať. Vďaka dlhšej splatnosti je možné aj efektívne znížiť splátku. To, či je spotrebný úver dostatočne výhodný, Vám napovie aj kalkulačka úverovej ponuky, ktorú má skoro každá banka na svojom webe.

Náš TIP na najschvaľovanejšie pôžičky pre mladomanželov:

Pôžička do 25 000€ alebo Hypotéka do 100 000€

Podmienky získania

Mladomanželský úver je označenie pre štátom bonifikovaný bankový produkt, o ktorý môžu požiadať mladomanželia spĺňajúci vekové ohraničenie.

 • vekové ohraničenie do 35 rokov 
 • ku dňu podania žiadosti môžu byť manželmi maximálne 2 roky
 • spoločný priemerný mesačný príjem mladomanželov za predchádzajúci kalendárny rok je najviac 2,6-násobkom priemernej mesačnej mzdy v predposlednom ukončenom kalendárnom štvrťroku pred podaním žiadosti.

Parametre:

 • Štátny príspevok sa poskytuje len na jednu zmluvu o mladomanželskom úvere.
 • Pôžička pre mladomanželov je poskytovaná najviac do sumy 10 000 €.
 • Mladomanželská pôžička je bezúčelovou pôžičkou použiteľnou na čokoľvek (teda aj na bývanie) a bez dokladovania účelu.
 • Nárok na štátny príspevok pre mladomanželov si mladomanželia uplatňujú prostredníctvom banky.
 • Výška štátneho príspevku pre mladomanželov sa nemení počas celej doby splatnosti mladomanželskej pôžičky.

Postup vybavenia

 • sobášny list
 • dokladovaný príjem oboch (výpisy z účtu alebo výplatné pásky)
 • potvrdenie zamestnávateľa pre oboch
 • doklady totožnosti

Výhody a nevýhody

Výhody

 • nižší úrok
 • vyššia sumy pôžičky
 • bezúčelovosť (možnosť využiť pôžičku na čokolvek)

Nevýhody

 • zrušenie benefitu po rozvode
 • zrušenie benefitu pri nezaplatení splátky

Ak sa manželia pred splatením úveru rozvedú, o zvýhodnenie prídu. Rovnako lacnejší úver stratia, ak ho nebudú viac ako 90 dní splácať alebo ak sa pokúsia nižšie úroky získať cez viaceré úvery. V prípade, že sa manželia rozvádzajú a nevedia sa dohodnúť, kto bude ďalej splácať úver, banka má nárok na zaplatenie úveru od ktoréhokoľvek z manželov. Zväčša sa čaká na výsledok súdu a dlh sa bude vymáhať od zodpovedného dlžníka alebo od oboch. Ak sa manželia dohodnú na súde, banka môže, ale nemusí jedného z nich vypustiť z úverového vzťahu. Rozhodne sa podľa bonity teda schopnosti splácať úver. Ak nový dlžník nespĺňa bankou požadované podmienky, tá môže rozhodnúť, že ďalšieho dlžníka z úveru nevypustí.

Overení poskytovatelia

ČSOB

ČSOBČSOB ponúka produkt Mladomanželská pôžička na čokoľvek ako bezúčelový úver, s výhodnou úrokovou sadzbou zníženou o 4, 5% p.a, so splatnosťou až 10 rokov. Suma pôžičky sa pohybuje od 600 € do 10 000 €. Výhodou je garantovaná úroková sadzba počas celej doby splatnosti úveru pri splnení zákonom stanovených podmienok. 

Mladomanželská pôžička na čokoľvek od ČSOB - info na stránke banky.

Prima banka

Prima bankaPrima banka ponúka product Mladomanželská pôžička ako bezúčelový spotrebný úver so štátnym príspevkom, suma úveru sa pohybuje od 700 do 10 000 € so splatnosťou od 1 až do 5 rokov. Štátny príspevok pre mladomanželov je 3 %, príspevok banky 1,5% , a teda výsledná úroková sadzba je znížená o 4,5 %. Výhodou je garantovaná úroková sadzba počas celej doby splatnosti úveru pri splnení zákonom stanovených podmienok. 

Mladomanželská pôžička od Prima Banky - info na stránke banky.

VÚB banka

VÚB bankaVÚB banka ponúka produkt Flexipôžička pre mladomanželov ako bezúčelový spotrebný úver.Výška úveru sa pohybuje od 490 do 10 000 €, so splatnosťou od 1 do 7 rokov a úrokovou sadzbou zníženou až o 4,50 % p.a. Banka účtuje poplatok za poskytnutie úveru vo výške 2 % a tiež poplatky za vedenie úverového účtu 2 €/mesiac, Výhodou je garantovaná úroková sadzba počas celej doby splatnosti úveru pri splnení zákonom stanovených podmienok a poskytutie pôžičky bez ručiteľa a ručenia svojím majetkom.

Flexipôžička pre mladomanželov od VÚB banky - info na stránke banky.

UniCredit

Unicredit Bank UniCredit banka ponúka Spotrebný úver pre mladomanželov vo výške od 650 do 10 000 € so 
splatnosťou od 1 do 7 rokov, so zníženou úroková sadzbou o 4,50 % p.a.. Získať ho môžete bez dokladovania účelu využitia pôžičky. Garantovaná je aj úroková sadzba počas celej doby splácania úveru.

Spotrebný úver pre mladomanželov od UniCredit banky - info na stránke banky.

Porovnanie dostupných pôžičiek

Poskytovateľ Pôžička Výška pôžičky Splatnosť Požičať
ČSOB Mladomanželská pôžička od 600 € do 10 000 € 1 - 10 rokov Detail
VÚB banka Flexipôžička pre mladomanželov od 490 do 10 000 € 1 - 6 rokov Detail
Prima banka Mladomanželská pôžička od 700 do 10 000 € do 10 rokov Detail

Zhrnutie

Pôžičky pre mladomanželov sú riešením, ktoré často využijú mladomanželia kvôli prerábke domácnosti, najmä keď už hypotéku na nehnuteľnosť majú. Mladomanželské úvery sú vyhodnejšie, pretože sa posudzuje spoločný príjem v domácnosti a banka má väčšiu istotu, že sa bude pôžička splácať.

Odporúčame vybrať si z týchto výhodných pôžičiek, vhodných pre manželov:

Od VÚB do 5000€ alebo Od Cetelem do 25 000€

Ukázať objemy pôžičiek

Objem poskytovaných pôžičiek v kategórii Manželské pôžičky

Mesačný graf objemu poskytovaných pôžičiek, spadajúcich do kategórie Manželské pôžičky na 123pozicky.sk.

Objem žiadaných bankových pôžičiek v kategórii Manželské pôžičky

Tento mesačný graf predstavuje objemy financií, o ktoré žiadajú používatelia webu 123pozicky.sk v kategórii Manželské pôžičky

Pridané 05.08.2013 , aktualizované 30.07.2018